o gospodină cumpără 5 kg vişine și 8 kg căpșuni pentru dulceață plătind 136 lei. O altă gospodină cumpără 7 kg de vişine și 16 kg de căpşuni, plătind 248 lei. Cât costă un kg de vişine și cât costă un kg de căpşuni? Repede va rog ,dar sa faceti si verificarea
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!