👤

Cele două probleme va roggggggggggggg.Dau coroana!!!​

Cele Două Probleme Va RogggggggggggggDau Coroana class=

Răspuns :

Răspuns:

4km mere.....2kg portocale....22lei 1×3

1kg mere.....6kgportocale .....66lei

1kgmere..........6kg portocale.....33lei scadem cele două relați:

11kg mere =33:11=3lei

1kg1kgportocale=(33-3):6=30:6=5lei