Cele două probleme va roggggggggggggg.Dau coroana!!!

Răspuns:
4km mere.....2kg portocale....22lei 1×3
1kg mere.....6kgportocale .....66lei
1kgmere..........6kg portocale.....33lei scadem cele două relați:
11kg mere =33:11=3lei
1kg1kgportocale=(33-3):6=30:6=5lei