👤

Compune o problema după fiecare reprezentare grafica. Ajutați-mă va rogg​

Compune O Problema După Fiecare Reprezentare Grafica Ajutațimă Va Rogg class=

Răspuns :

Răspuns:

1.

un caiet costa 10 lei.cat costa un penar ,dacă în total Mihai a dat 22 le lei?

2.cat costa o punga de nachos daca punga de pufuleti costa 3 lei si este de 3 ori mai ieftina decat punga de nachos