Un corp de masa m-200g este aruncat de la sol pe verticala si atinge inaltimea maxima h=20m, să se determine: A) energia potentiala gravitationala cand h=20m B) energia potentiala gravitationala cand h=1/2h. si energia cinetica C) energia potentiala gravitationala cand h=1\4h
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!