Răspuns:96km./h
Explicație pas cu pas:1)Determinam distanta parcursa in 8 ore:8x65=520km. 2)Aflam cati km. au ramas de parcurs:896-520=376km. 3)Care a fost viteza cu care a rulat pe cei 376 km?......376:4=96km/ora! Acesta este raspunsul! O dupa-amiaza super-tare!!