Răspuns :
S=m/v
V=m/s.
V=19,5/7800.
V=0,0025m3
sper că tiam ajutat
Explicație:
Formula : Volum=masa/densitate
Cum ambele valori sunt in sistemul international doar impartim
V=19,5/7800 =0.0025 m³
Succes !
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!