Robert şi Ana fac cumpărături de acelaşi fel. Robert cumpăra 2 kilograme de mere şi 5 kilograme de pere, plătind 26 de lei. Ana cumpăra 6 kilograme de mere s 7 klograme de pere, plătind 45 dele Cât costă un kilogram de mere? Dar un kilogram de pere?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!