👤

in cat timp parcurge un biciclist distanta de 24.000m , mergând cu viteza medie de 64km/h. REPEDEE​

Răspuns :

Răspuns:

v = d/t

=> t = d/v

24000 m = 24000 : 1000 = 24 km

t = 24 km / 64 km/h

= 0, 375 h

= 1350 s