Dau coroana!!!! Urgenttt

Răspuns:
v = d/t
=> t = d/v
1)
t = 65/30
t = 2, 1 h
2)
d = v × t
2 min = 2 × 60 = 120 s
120+10= 130 s
d = 4 × 130
d = 520 s
nu stiu cum ai putea reprezenta rezultatul in km/h dat fiind ca ti cere distanta, doar viteza este in km/h. acolo ns cum sa te ajut. scuze