va roooooooooooogggggggggg

Răspuns:
densitatea p=masa/Volum
p=1kg÷250cm3
250cm3=250÷1000000=0,00025m3
p=1kg÷0,00025=4000 Kg/m3
Transformări de densitate în g/cm3
p=4000kg/m3=(4000×1000)÷1 000 000=
=40g/cm3
Explicație:
cm3