👤

2. Rezolvă problema cu plan. lon a cumpărat 236 caiete, iar Dan - 356 caiete la acelasi pret. Dan a cheltuit cu 30 lei mai mult decât Ion. Cât costă un caiet? Schema si rezolvarea​

Răspuns :

Răspuns:

[tex]356 - 236 = 120 \\ 120 + 30 = 150 \\ [/tex]

Sper sa intelegi ce am scris , succes!

Vezi imaginea BPRDAN
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari