👤

dacă 2 kg de mere și 3 kg de pere costă 27 RON iar 1 kg de mere și 1 kg de pere costă 10 RON Află cât costă 1 kg de mere și c și cât costă 1 kg de pere repede va rog și cu judecați numai dacă se poate​

Răspuns :

Răspuns: Explicatie pas cu pas: 52kg.m.........3kg.p.......37 ron 1kg.m..........1kg.p........10 ron ______________________ kg m = ? kg p = ? Deci dacă 1kg +1 kg = 10 ron 1+1=2 2kg = 10 ron kg = 10:2 kg= 5 Sper ca te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari