👤

Calculati Lucrul mecanic efectuat de o forta de 500mN aaupra unui corp cunoscand distanta de 2 cm pe care se deplaseaza corpul

F=500mN
d=2cm
Lf=?​


Răspuns :

Răspuns:

Formula:

L=F•d

L=500 N•2

L=1000 J (Joule)

Explicație:

coroana dacă poti