👤

cat costa 5 kg mere daca 7 kg mere costa 35 lei?​

Răspuns :

Răspuns:

25 lei

Explicație pas cu pas:

35÷7=5 lei 1 kg

5×5=25 lei 5 kg

Sper ca te-am ajutat! Coroană?

Răspuns:

7 kg=35 lei

1kg=35:7

1 kg=5

Daca un kg este 5, vom înmulți 5×5,adică:

5×5=25

Explicație pas cu pas:

Sper că te-am ajutat!