👤

Calculați coeficientul de frecare dintre un corp și o suprafață la viteză constantă dacă Forța de tracțiune este 10 N și masa corpului 5 kg
V=ct.
F=10N
m=5 kg/N
g=10N/kg​


Răspuns :

Răspuns:

Ai in imagine rezolvarea.

Vezi imaginea RADUTEPUS