👤

Vă rog să mă ajute cineva la această problemă. Valabil doar până pe data de 10.01.2022 între orele 20:40-21:10. Cât de repede se poate.Dau coroană și mă abonez. În plus dau 100 de puncte.​

Vă Rog Să Mă Ajute Cineva La Această Problemă Valabil Doar Până Pe Data De 10012022 Între Orele 20402110 Cât De Repede Se PoateDau Coroană Și Mă Abonez În Plus class=

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

Rezolvare:

1)3×5=15(lei)-3kg de rosi

2)2×3=6(lei)-2kg de castravet

3)2×12=24(lei)-2kg de fasole lata

4)3×6=18(lei)-3kg de capsuni

15+6+24+18=63(lei)-total

Sper ca te-am ajutat

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

3kg rosii=3·5=15 lei

2kg castraveti=2·3=6 lei

2 kg fasole lata=2·12=24 lei

2 kg capsuni=3·6=18 lei

Total:15+6+24+18=63 lei

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari