Pe o sosea se deplaseaza doi biciclisti cu vitezele constante :v1=0,2km\min. Si v2=0,3km\min. La momentul t0=0,distanta dintre ei este d=2,5km.
a) calculati momentul si locul intalnirii,daca se deplaseaza in sensuri opuse.
b) calculati momentul si locul intalnirii ,daca se deplaseaza in acelas sens.
c) trasati, pe aceeasidiagrama ,graficul miscarii de la punctul a)
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!