👤

Un biciclist se deplasează timp de 10 minute cu viteza de 15 m/s ce distanță parcurge biciclistul?

cu rezolvare va rog!


Răspuns :

Răspuns:

v=15 m/s

t=10 min=600s

v=d/t

15=d/600

d=15x600=9000m

Explicație: