andreea se întâlnește cu vecina sa care venea dela magazin. vecina ei îi spune ca a cumpărat 3 kg de capsuni platind 54 lei. daca Andreea vrea sa cumpere 6 kg de capsuni cat va trebui sa plătească?
detali : Problema de clase 5 , 6 se rezolva prin metoda reducerii la unitate
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!