👤

11 Observă preţul unui produs și calculează cât costă produsele de pe fiecare raft. a) 5 lei​

11 Observă Preţul Unui Produs Și Calculează Cât Costă Produsele De Pe Fiecare Raft A 5 Lei class=

Răspuns :

Răspuns:

a) 5x8=40 lei

b) 9x9=81 lei

Succes in continuare!

Salut!

a) 8 x 5 = 40 de lei;
b) 9 x 9 = 81 de lei.

Spor!