👤

Daca 16 mere costa 40 lei, cât va costa un măr?

Răspuns :

Răspuns:

40÷16=2.5lei 1 mar......

Răspuns:

2,5 lei

sper sa te fii ajutat

Explicație pas cu pas:

40÷16=2,5 lei