Problema #4 T0: CT = 80% CA Cheltuieli mat dir = 40%. CT C utilizat = 10 mil pret = 10000 Q = 1000 buc, Cheltuieli mat= Cheltuieli salariale = 40%. CA Acf = 50%. Cost fix material
T₁: Q creste cu 20%. =) Q=1200 buc Cheltuieli salariale per produs scad cu 10%. prețul rămâne același
a) DACf = ? b) cresterea procentuala ratei profitului la capital utilizat in T1 fata de T0
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Studii sociale. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!