👤

ce distanta este intre 2 locații A și B daca un mobil pleacă din A la ora 9:30, deplasânduse cu viteza constantă de 60 km/h. Ajunge la B la 11:15.

Δt = ? m/s
v = 60 km/h
t¹ = 9:30
t² = 11:15

va rog dau coroana ​