👤

M apa=5 kg

T apa= t gheata= 0C

T vapori=100

tl= 75C

c apa= 4181j/kg/c

λ topire gheata=34000j/kg


λapa vapori=2300j/kg

Mx vapori=?.


Răspuns :

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari