👤

Ce cantitate de aluminiu reacționează cu 200g soluția acid clorhidric de concentrație(C=36,5%)

A/Al=27. A/H=1. A/Cl=35,5.​


Răspuns :

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari