35 U K 6.Rezolvă Ce cantitate de căldură este necesară pentru a topi un cub de ghiață cu latura de 10cm luat la temteratura de -2°C? (p=900kg/m; Л₁ =340000 J/kg; c=2040J/kg°C)
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!