2460 Minitest 1. Alegeți varianta corectă de răspuns. a) Dacă 4 kg de mere costă 20 lei, atunci 3 kg mere costa:: A. 18 let B. 16 lei: D. 14 lei. C. 15 lei; A. 4 ore; b) Daca 12 elevi realizează un project in 3 ore, atunci 9 elevi vor realiza acelaşi proiect în: 2. Compuneți şi rezolvaţi o problemă ale cărei date sunt scrise schematic, astfel: B. 2 ore: D. 8 ore. C. 6 ore: 3 salopete... 1260 lei 11 salopete ... * lei Se acordă 10 punc
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!