4. Aplicați Teorema a doua a lui Kirchhoff pentru reţeaua alăturată şi scrieţi ecuaţia B E, 11 R₁ E1 + 5. Sa se determine intensitatile curentilor debitati de cele doua surse de tensiune electromotoareale a circuitului din figura in care : E1=19V, E2=7V, R1=2 , R2=102, R3=302 R1 R2 13 R₂ R3 E2 12 + E2
