Olivia a cumparat de la piata mere si pere in total 8 kg si a platit 42 lei. pretul unui kg de mere a fost 4 lei iar a unui kg de pere a fost 6 lei. cate kg de pere a cumparat? rezolvati prin metoda comparatiei. va rog am nevoie urgent!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!