👤

O undă sonoră cu λ=32cm în aer (caer=320m/s) trece


în apă (capă=1407m/s). Calculaţi frecvenţa undei şi lungimea


de undă în apă.


Va rog dau coroana.


Răspuns :

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari