👤

Pentru internatul unei scoli s-au cumpărat 18 dulapuri și 25 de mese. Dulapurile au costat 7280 lei. Știind ca 5 mese costa cât 2 dulapuri, sa se afle cât au costat toate mesele.


Răspuns :

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari