De la înălțimea h¹=20 m este lăsat să cadă liber un corp cu masa de m=4 După ce a căzut x=5 m viteza lui a devenit v=36 km /h Să se afle : Înălțimea și energia potențială a corpului după ce a căzut 5m b energia cinetică a corpului după ce a căzut 5m (g = 10m /s²) îmi trebuie urgent
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!