169. În intervalele de timp T1= 15 s, T₂ = 10 s şi T3 = 5 s un automobil se deplasează cu vitezele constante v₁ 5 m/s, v₂ = 8 m/s, respectiv v3 = 20 m/s. Care este viteza medie cu care s deplasat automobilul? VA ROG ESTE URGENT PROBLEMA ESTE DIN PÃTRU IX
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!