1. Viteza fotoelectronilor emisi este de 8*10 la a 5-a m/s. Frecventa de prag este 5*10 la a 14-a Hz. Să se afle: a) Lext. b) Us(tensiunea de stopare) c) frecventa radiaţiei incidente (a fotonilor)
h = 6, 62*10 la puterea - 34 j*s c = 3*10 la puterea a 8-a m/s e = 1,6*10 la puterea - 19 C. me = 9, 1*10 la puterea - 31 kg
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!