Olivia a cumpărat de la piață mere și pere în total 8 kg și a plătit 42 RON . Oretul unui kg de mere a fost 4 lei iar un kg de pere a fost 6 lei .Cate kg de pere a cumparat? (Rezilvati in doua moduri:prin metoda falssei ipoteze si metoda comparatiei?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Limba română. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!