👤

Olivia a cumpărat de la piață mere și pere în total 8 kg și a plătit 42 RON prețul unui kilogram de mere a fost 4 RON iar al unui kilogram de pere a fost 6 RON Câte kilograme de pere a cumpărat Rezolvați în două moduri prin metoda falsei ipoteze și prin metoda comparației.​