Ajutor va rog cine cunoaste chimia.(Pentru raspuns dau si puncte si coroana)
De calculat Cm , Cn , T și ω în soluția obținută prin amestecarea 250 ml de soluție de acid sulfuric cu ω=50% și ρ=1,4 g/ml cu 1025 g de soluție de acid sulfuric cu ω=4% și
ρ=1,025 g/ml.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!