👤

Vlad cumpără trei sticle de apă plată și patru sticle de suc pentru care plăteşte 25 de lei. Dacă ar fi cumpărat patru sticle de apă plată şi patru sticle de suc ar fi plătit 28 de lei. Aflați cât costă o sticlă de apă plată şi cât costă o sticlă de suc.
Va rog am nevoie rapid de o rezolvare!!