Un punct material are la momentul t0=0 viteza v=16 m/sec și se mișcă uniform încetinit astfel ca la momentul t1=10 sec se oprește . Determinați a. accelerația mișcării b. distanță parcursă în acest interval de timp
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!