👤

Un fermier a scos la vânzare 350 de kg de mere și pere 1 kg de mere costă 3 RON iar unul de pere 7 RON Câte kilograme de mere și câte kilograme de pere a vândut Fermierul dacă a încasat 1250 RON. Problema trebuie rezolvata in două metode: Metoda falsei ipoteze si metoda aritmetica.
Va rog raspundeti in ziua de azi!​


Răspuns :

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari