ce forțe se exercită asupra unui mobil care are masa de 2000 kg și se deplasează cu 30m/s timp de 30'? m=2000kg v=30m/s t=20 F=?N va rog frumos urgent.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!