Un mobil se mișcă rectiliniu uniform în timpul t1=15 min, cu v1=65km/h.Se oprește 10 min și continua mișcarea uniforma în t2=45min cu v2=75km/h. Ce distanta a parcurs? plzzz ofer coroană
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!