👤

10. Un corp frânează uniform cu acceleraţia a=0,5 m/s 2 pornind la momentul iniţial cu viteza v o =10 m/s. Să se afle: a. distanţa parcursă de corp până la oprire şi timpul după care se opreşte acesta; b. distanţa parcursă după t=5 s de la începerea mişcării; c. distanţa parcursă de corp în a patra secundă de la începerea mişcării

Răspuns :

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari