8. Un producător a vândut 500 kg de mere, la același preț, la două magazine. De la primul magazin a primit 470 de lei, iar de la al doilea a primit 530 de lei. A) Care a fost prețul unui kilogram de mere? b) Câte kilograme de mere a vândut fiecărui magazin?.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!