Viteza unui corp are modulul v1 = 1m/s la momentul initial si V2=31/2m/s dupa
delta t=2s, modificandu-si directia cu alfa=30°. Sa se determine modulul acceleratiei medil a mobilului in intervalul de timp delta t.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!