O paine de 1,5 kilograme costa 8 lei. Pentru ca este mare, painea se portioneaza in bucati mai mici, astfel incat se poate cumpara o jumatate sau un sfert de paine, pretul fiind proportional cu cantitatea. Un sfert de paine costa:…
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!