👤

viteza unui corp are modulul v1=1 m/s la momentul initial si v2=3^1/2 dupa delta t=2s, modificandu-si directia cu alfa=30 de grade. sa se determine modulul acceleratiei medii a mobilului in intervalul de timp delta t

Răspuns :

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari